استیو جابز دانشگاه را ترک کرد تا شروع به ساخت شرکت کامپیوتری کوچکی را در گاراژ خانه راه اندازی کند.

مارک زاکربرگ اولین قدم facebook را در خوابگاه خود در دانشگاه هاروارد برداشت.

تا زمانی که کارآفرین موفق در دنیا وجود دارد داستان موفقیت هر فرد متفاوت است،علائم کلی وجود دارد که به شما کمک می کنید تا کسب و کار کوچک خود را در مسیر درست خودش قرار دهید. برای هر فردی که کسب و کار کوچکی را دارد 6 نکته وجود دارد که باید آن ها را به خاطر بسپرد.

1.موفقیت به شجاعت نیازمند است:

برای شروع کردن و ماندن در کسب و کار خود در اکثر اوقات شما احتیاج به شجاعت دارید.شروع کردن همیشه سخت ترین قسمت کل این سفر است.

به خاطر داشته باشید که شجاعت 50 درصد کل راه است.شجاع بودن به معنی داشتن هدف و باور داشتن به آن هدف است.

باور داشتن عمیق به هدفی مساوی است با تحمل سختی برای غلبه کردن به مسیر است.

ارزش هدف شما در کارتان باید بیشتر از ارزش مالی و سود کارتان باشد.

مالک یک کسب و کار بودن اغلب پروژه ای با زمان زیاد است.

اجتناب ناپذیر است که در این مسیر موانع و مشکلاتی وجود دارد، ولی شما باید چیز هایی را پیدا کنید که واقعاٌ به شما باور داشتن به شجاعت را تحمیل می کند.

2. شروع خوب نیمه ی انجام شده کار است.

همیشه فکر کامل نبودن نقطه ای که می خواهید کار شروع کنید ترسناک است و ممکن است فکر کنید که مسیری که شروع می کنید کامل نیست،البته در آخر خیلی ها به همین دلایل شروع نمی کنند.توجیه ترس آسان است :"زمان مهم نیست"، " من باید اول اطلاعات بیشتری را کسب کنم," من نمی توانم انسان های با استعداد درستی را پیدا کنم."این حس خوبی را به من نمی دهد." من احتیاج دارم تا چیز های بیشتری را منعکس کنم." و بقیه موارد .

با توجیح ترس،چنین استدلال هایی به پاشنه آشیل کارآفرین تبدیل می شود.

من با مردمی که قصد شروع یک کسب و کار را داشته اند و مشکل در عبور از قسمت اول ماجرا را داشته اند کار کرده ام،

آنها ممکن است چارت بسازند از گراف ها و برنامه ها استفاده کنند،پروژه را تعریف و زمان بندی کنند،ولی زمانی که در به جایی می رسند که به اصطلاح خود را در میان درختان جنگل می بینند، باز می گردند،در واقع آن ها هیچ وقت دقیقاٌ کار خود را شروع نمی کنند.

البته، این موضوع قادر می سازد تا این موارد تکان دهنده باشد و کسب و کار را بدون داشتن برنامه ریزی شروع کنند.

البته این خیلی لازم نیست، برای بیشتر مردم انجام دادن این مورد سخت است. شما همیشه می توانید برنامه های بیشتری را برای کارتان طراحی کنید و آن را انجام بدهید.اگر چه دانستن این مورد که چیزی که کافی است واقعاٌ کافی است یک هنر است،و این یعنی زمان آن را رسیده تا کار خود را شروع کنید.هیچ فرمولی برای شما وجود ندارد شما باید کار رو با تمام وجود خود حس کنید. 

3.یافتن یک راهنمای خوب!

پشت سر گذاشتن مسئله ترس از شروع کردن قطعاٌ نیاز به یک راهنمای مناسب و یا یک گروهی که شما را در این مسیر یاری کند،این کار باعث می شود  تا ترس بیش از اندازه شما را شناسایی کنند و دلیل آن را متوجه شوند و به شما کنند،اگر واقعاٌ 100% درصد به افکار خود ایمان دارید بنابراین یک راهنما (مربی) نمی تواند به شما کمک کند!. شما فقط به هر دلیلی او را رد می کنید.انجام ندادن برنامه های یک مربی واقعی دلیلی نمی تواند داشته باشد!.

شما باید فکر کنید و انجام دهید.شما همچنین باید در انتخاب راهنما و مشاوران خود خونسرد باشید و دقت بیشتری به خرج دهید،در غیر این صورت شما فقط به مردمی گوش می دهید که فقط ترس های شما را محکوم می کنند. آن ها فقط گزارشات خطا و مشکلاتتان را به شما می دهید و شما را منفی می کنند.

این واقعاٌ آشکار می کند.چطور شما می خواهید راهنما(مربی ) خود را سنجش کنید؟این بیشتر برای شما مفید است تا ارتباط بیشتری با مربی خودتون داشته باشید. شما باید مشتاق نظرات و دیدگاه های او باشید اگر چه شما نباید کورکورانه به صحبت ها گوش دهید و هر حرفی را بپذیرید.

به خودتان زمان بدهید تا باز خورد این کار را بگیرید و موقعیت مربی خودتان را بفهمید،اگر شما برای راهنمای خود وقت بگذارید شما می توانید بفهمید که آیا مطالبی که مطرح میکند عقلانی و سنجیده شده است یا خیر!.

پایان قسمت اول

امیدوارم در قسمت دوم مقاله 6 کلید برای ساخت یک کسب و کار کوچک موفق در خدمت شما باشم.

نقد و بررسی در این وبلاگ با متد روز کار ,  ,یک ,کسب ,ها ,های ,کسب و ,و کار ,    ,به شما ,خود رامنبع

مهدکودک های برتر چه ویژگی هایی دارند

6 کلید برای ساخت یک کسب و کار کوچک موفق قسمت دو

6 کلید برای ساخت یک کسب و کار کوچک موفق

معرفی یک کسب و کار جدید

مقدمه وبلاگ بیا تو نقد

آموزش تاسیس خانه بازی به نقل از بازی سازان

چگونه صادرکنندگان می توانند نیاز های واردات کشور را شناسایی کنند؟

مشخصات

آخرین جستجو ها

اجناس فوق العاده وبلاگ مدیر جوان فایل های درسی پایگاه خبری،تحلیلی ایرانیان80 وب سایت گروه اسرا great panda Private مدرسـه شـــاد تك فايل